»

 

ANASAYFA / HOME


»

HAKKIMIZDA / ABOUT US
»


DANIŞMA KURULU / ADVISORY BOARD

»
YAYIN KURULU / EDITORIAL BOARD
»
GÜZ 2016 SAYISI /
FALL 2016 ISSUE
»
BAHAR 2016 SAYISI /
SPRING 2016 ISSUE
»
GÜZ 2015 SAYISI /
FALL 2015 ISSUE
»
BAHAR 2015 SAYISI /
SPRING 2015 ISSUE
»
GÜZ 2014 SAYISI /
FALL 2014 ISSUE
»
GÜZ 2013 SAYISI /
FALL 2013 ISSUE
»
BAHAR 2013 SAYISI /
SPRING 2013 ISSUE
»
GÜZ 2012 SAYISI /
FALL 2012 ISSUE
»
BAHAR 2012 SAYISI /
SPRING 2012 ISSUE
»
GÜZ 2011 SAYISI /
FALL 2011 ISSUE
»
BAHAR 2011 SAYISI / SPRING 2011 ISSUE
»
GÜZ 2010 SAYISI /
FALL 2010 ISSUE
»
ÖĞRENCİ ÇALIŞMALARI / STUDENT WORKS

»

SÖYLEŞİ / INTERVIEWS

»

FORUM / FORUM
»
GELECEK SAYI / FUTURE ISSUE
»
YAZIM KURALLARI / AUTHOR GUIDELINES

»

İLETİŞİM FAKÜLTELERİ / SCHOOLS OF COMMUNİCATION

»

LİNKLER / LINKS

»

ARŞİV / ARCHIVES

»

İLETİŞİM / CONTACT US

»

KİTAP DEĞERLENDİRMELERİ / BOOK REVIEWS

»

INDEKS / INDEX


 

ISSN1309-7601

 

 

Hakkımızda / About Us

 


 

Global Media Journal'ı 2010 tarihinden itibaren Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümümüz (PRP) yayına hazırlamaktadır.

Bölümümüz sosyal bilimlerin farklı dallarına ilgi duyan ve bu alanlardaki bilgilerini, geliştireceği iletişim becerileri ile birleştirebilen, olaylara çok yönlü ve analitik bir bakış açısıyla yaklaşma becerisini kazananan enternasyonal öğrenciler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle anadilleri olan Türkçe'nin yanısıra Üniversitemizin eğitim dili olan İngilizce ile birlikte ikinci bir yabancı dili de doğru ve etkin kullanmaları için yoğun çaba harcıyoruz.

Üniversitemizin kurulduğu 1996'dan bu yana eğitim veren bölümümüzde kendilerini uluslararası düzeyde kanıtlamış akademisyenler ve sektörün önde gelen isimleri yer almaktadır.

Bölüm olarak öğrencilerimizi yurtdışına yönlendirmeye, Erasmus ya da değişim programlarından yararlanmaya ve çift diploma programlarına katılmaya teşvik ediyoruz. Türkiye'de, yurtdışında bir üniversite ile çift diploma anlaşması yapan ilk Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü olduk. Bundan böyle isteyen öğrencilerimiz dört yıllık eğitimlerinin ilk üç yılını Yeditepe'de, kalan bir yılını ise İngiltere'de, UCLAN'da (University of Central Lancashire), okuyarak iki diploma birden almaya hak kazanacaklar. Öte yandan yurtdışındaki değişik üniversitelerden çok sayıda değişim ve Erasmus öğrencisi bölümümüzü tercih ederek, bir yarıyılı Üniversitemizde okumanın ayrıcalığını yaşamaktadır.

Öte yandan 1985 yılından beri ABD Nebraska Lincoln Üniversitesi İletişim Fakültesi ile ortaklaşa olarak Global Sınıf projesini yürütüyoruz. Video konferans yöntemiyle işlenen derste iki kıtadan öğrenciler birbirlerini gerçek zamanlı ve canlı olarak izlemekte ve birlikte ders görmektedir.

Öğrencilerimizi başarılı bir biçimde teorik ve pratik bilgilerle ve uluslararası bir bakış açısıyla donatmaya çalışmamız sonucunda her yıl artan sayıda öğrencinin tercihini kazanmaktayız. Nitekim 368 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü bölümümüzden bugüne kadar 370 öğrencimiz de mezun olmuştur.

Öğrencilerimiz PRP Yeditepe adlı bir dergi çıkarmakta ve her geçen yıl artan yurtiçi ve yurtdışı etkinlikleri ve ödülleriyle başarılarını sürdürmektedir.

About Us

Global Media Journal Turkish Edition is being published by Yeditepe University School of Communication Department of Public Relations and Publicity (PRP) since 2010.

Our department's objective is to train internationally oriented students who are interested in various branches of social sciences, who are able to develop their knowledge in these fields through their enhanced communication skills and who adopt a sophisticated and analytical approach to the issues in their areas of interest. To this end, we are endeavouring intensively for making our students use English, the official language of instruction in our university, properly and efficiently besides their mother language, Turkish.

The academic staff of our deparment includes prominent scholars in their respective fields as well as successful creator and industry professionals.

At PRP we encourage our students to study abroad, to benefit from Erasmus or exchange programs and to participate in double-degree programs. We are the first department of Public Relations and Publicity in Turkey which has signed a double-degree agreement with a university abroad. Our students have the opportunity to have a double degree, spending the first three year of their university education in Yeditepe and the rest at the University of Central Lancashire (UCLAN), Britain. A high number of exchange and Erasmus students from abroad choose our deparment to study at our university for one semester. In addition, we have been running the project called Global Class in collaboration with Nebraska Lincoln University Faculty of Communication in the USA since 2005. The course is run via videoconferencing, and students from two continents are able to watch one another in real time and take a course together live. Our students tudents publish the students' magazine PRP Yeditepe with their own initiative each year. The 18th edition of the magazine has been published recently.

Our department is home to 386 enrolled students, and has graduated 370 students so far. Each year the department has been able to expand its national and international projects, and has accumulated various awards. And each year the staff is proud of its undergraduate students who enter the work force in many communication fields both nationally and internationally.