Ana içeriğe atla

Amaç ve Kapsam

Hakkında

Global Media Journal, The Global Network of Communication Scholars ağının bir parçası olarak Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerde çeşitli dillerde yayın yapmaktadır. Yayın hayatına 2010 yılında başlayan Global Media Journal Turkish Edition (GMJ-TR), Yeditepe Üniversitesi’nin katkılarıyla iletişim ve medya çalışmaları alanlarındaki bilimsel çalışmalara odaklı, ücret talep etmeyen, açık erişimli ve yılda iki kere çevrimiçi yayımlanan uluslararası hakemli bir dergidir.

Amaç

GMJ-TR, iletişim ve medya çalışmaları alanındaki teorik ve ampirik çalışmaların yanı sıra sosyal ve beşerî bilimlerin ilgili tartışmalarını kapsayan, böylelikle disiplinlerarası bilimsel üretime katkı sağlayan nitelikli ulusal ve uluslararası araştırmalar yayımlamayı amaçlamaktadır.

Kapsam

GMJ-TR, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kere yayımlanmaktadır. Dergi, iletişim ve medya çalışmaları alanındaki araştırma makalesi, derleme makale ve kitap kritiği türlerindeki çalışmalara açıktır. Makalelere çift kör hakem süreci uygulanmakta olup, makale gönderimi için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. GMJ-TR, EBSCOhost ve ProQuest dizinlerinde taranmaktadır.

İletişim / Contact
+90 216 578 06 46
Sec. Ayşe Şipal Uğur
globalmediajournaltr@yeditepe.edu.tr